PKP

Przejdź do strony głównej | Redakcja serwisu informacyjnego | Mapa serwisu
buttonbuttonbuttonbutton

→  Strona główna         Bankowość        Biznes i inwestycje        Finanse osobiste        Nieruchomości        Rynek pracy        Wiadomości gospodarcze      |      Świat        Polska
Warto przeczytać : Nowa kolonia do rozwoju produkcji - Etiopia. To tutaj europejscy i azjatyccy przedsiębiorcy przeniosą swoje środki inwestycyjne | czytaj dalej »

To juz ostatni czas na wybór OFE »     Polacy mają już niewiele czasu na podjęcie decyzji o pozostaniu w OFE lub przekazaniu oszczędności  [...] przejdź do publikacji »

 
 
margines

PKP zwalnia. W ciągu 2 lat ze spółki odejdzie 300 pracowników


margines

TomaszewskiWIESŁAW TOMASZEWSKI 


komentarz liczba komentarzy: 2 komentarze | opublikowano dnia: wczoraj

zdjęcie w tej publikacji na lic. CC z flickr.com

margines

Zapowiadany wiele miesięcy wcześniej program dobrowolnych odejść z pracy PKP wszedł w życie. W sumie, w ciągu 2 najbliższych lat, PKP zwolni około 300 specjalistów, którzy do tej pory odpowiadali za administrowaniem nieruchomościami, wchodzącymi w skład kapitałowy spółki.

pociąg PKP

PKP redukuje poziom kadry pracowniczej

Z informacji podanych przez wiceprezesa PKP, oferta przedstawiona przez jego spółkę wydaje się atrakcyjna, ponieważ pracownicy, którzy zdecydują się na odejście, mogą liczyć na nawet 2-letnią odprawę (wysokość 2-letnich zarobków na swoim stanowisku).

Wiadomo już, że prawdopodobnie na najwyższy poziom odpraw mogą liczyć osoby tuż przed odejściem na emeryturę.

W sumie, po zwolnieniu 300 pracowników PKP z sektora nieruchomości, w tym pionie pozostanie około stu innych specjalistów. Powodem redukcji poziomu zatrudnienia jest chęć ograniczenia kosztów działalności - w sumie, na tej transakcji PKP ma oszczędzić ok. 13 milionów tylko w pierwszym roku od wprowadzenia zwolnień.

margines

Warto przeczytać także: InPost wdraża kolejne inwestycje w Wielkiej Brytanii. Znamy już szczegóły →

margines

Ocenili ten materiał użytkownicy: 2 opinie

Komentowali:

gravatar logoniezalogowany:
Niedobrze, że ludzie tracą pracę - nawet bardzo. Źle dzieje się w tym kraju moim zdaniem. W kółko tylko czytam o rosnącym bezrobociu, kolejnych zwolnieniach - ciekawe teraz kto da tym ludziom zatrudnienie, bo ja nie znam innej spółki przewoźniczej od PKP. Owszem, niby odchodzą z działu nieruchomości, ale pewnie większość będzie miała poważny problem z odnalezieniem się w nowej sytuacji. Tak uważam, ale możecie mieć inne zdanie na ten temat.

gravatar logoniezalogowany: Sytuacja w kraju staje się coraz trudniejsza niestety, a myślałem, że już będzie, to tak hucznie zapowiadały to polskie i zagraniczne media. Cały czas docierały do mnie informacje, że to już koniec kryzysu, że będzie tylko lepiej, że dane makroekonomiczne uległy wyraźnym poprawom. I co? PKP chce zwolnić 300 osób. Taka właśnie jest ta rzekoma poprawa sytuacji gospodarczej. Szkoda mi tych ludzi, którzy teraz zostaną z niczym.

margines

Sprawdź również: Niewiele osób zdecydowało się na pozostanie w OFE. Mniej, niż szacowano →

margines

Zapoznaj się także z materiałem:

miasto WarszawaPolska gospodarka może przestać być konkurencyjna. Tak oceniają ekonomiści

Zdaniem analityków, niebawem - w ciągu kilku kolejnych lat, zagraniczni inwestorzy nie będą mieli powodów, dla których warto inwestować w Polsce. Już dziś, głównym powodem jest wyłącznie tania siła robocza. 

komentarz
liczba komentarzy: 2 komentarze | opublikowano dnia: wczoraj

margines

Znamy poziom płacy minimalnej na przyszły rok. Będziecie zaskoczeni

  margines

ŚLEDŹ WYDARZENIA NA FACEBOOKU


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ AKTUALNOŚCI

USA definitywnie kończą z kryzysem. Sprawdziliśmy, dlaczego Amerykanie tak dobrze sobie radzą [dodał: Tomaszewski]

margines


To jest już pewne. W przyszłym roku wzrośnie poziom płacy minimalnej [dodał: Kosiec] 

margines


Narodowy Bank Polski przeprowadził badania. Przedsiębiorcy zwiększą wydatki na rozwój i badania [dodał: Tomaszewski]

margines


napisz

margines

POPULARNE TEMATY NA FORUM

Hiszpanie mają poważne trudności w utrzymaniu infrastruktury autostradowej. Rząd może dodatkowo obciążyć kieszenie kierowców
[dzisiaj]

margines

Dowiedzieliśmy się, że francuskie spółki mają zwiększyć inwestycje w Polsce [2 dni temu]


margines

gospodarka
 
Dołącz do zespołu portalu iaaspoland.pl: szukamy dziennikarzy gospodarczych, którzy pomogą nam w rozwoju serwisu. Piszcie na adres: rekrutacja@iaaspoland.pl
 
 
 
Bankowość | Biznes i inwestycje | Finanse osobiste | Finansowy Magazyn | Nieruchomości | Rynek pracy | Wydarzenia gospodarcze | Świat | Polska

złote
 
 
 

Copyright | Wszystkie prawa są zastrzeżone © 2014 - 2019 www.iaaspoland.pl                                                                                                                         Redakcja | Mapa serwisu