IAAS Polska

I Zjazd Ambasadorów CSR

Zjazd Ambasadorów CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu


W styczniu 21-22.01.2017 odbył się pierwszy zjazd 13. edycji Ambasadorów CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Wśród uczestników znalazło się 20 studentów z różnych uczelni, miast, a także różnych narodowości. Dwudniowe szkolenie odbyło się w Miasteczku Orange, gdzie uczestnicy mieli możliwość poznać bliżej miejsce pracy i pracowników firmy Orange Polska.

Podczas pierwszego dnia warsztatów, Ambasadorzy byli wprowadzeni w tematykę CSR, którą poprowadziła Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna, Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezentacja ta umożliwiła Ambasadorom poznanie celów i zadań realizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Po tym krótkim, aczkolwiek wyczerpującym wystąpieniu uczestnicy warsztatów wzięli udział w kolejnym szkoleniu. Marcelina Pytlarczyk z działu Komunikacji Korporacyjnej i CSR oraz Monika Szczęsna, Kierowniczka Wydziału Rozwoju Pracowników Orange Polska zaprezentowały 4 filary strategii CSR firmy oraz narzędzie umożliwiające poprawę komunikacjii zaangażowania w firmie – gamifikację.

Gamifikacja, okazała się świetnym sposobem do wyzwolenia kreatywności w zespole, a także połączenia rozrywki z pracą i tworzeniem nowych rozwiązań. Dodatkowym atutem warsztatów była możliwość integracji nowych Ambasadorów CSR poprzez wspólny posiłek, gry oraz prezentacje Ambasadorów.
Po dużej dawce nowych informacji Ambasadorzy przenieśli się w samo centrum Warszawy do kawiarni „MJUD” na podwieczorek z CSR prowadzony przez Sylwię Lewandowską-Akhvledini. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i pełnej inspiracji atmosferze. Dowiedzieliśmy się o początkach społecznej odpowiedzialności w Polsce, o leadershipie i życiowych anegdotach Sylwii, które ukierunkowały ją na Progressive Partners. W dyskusję była zaangażowana cała grupa, dzięki czemu mogliśmy nawzajem wysłuchać swoich opinii na różne tematy dotyczące różnic pokoleniowych w biznesie. Na koniec pierwszego dnia warsztatów Ambasadorów czekała kolacja w restauracji „Dom Chłopa” przy ulicy Powstańców Warszawy 2.

Drugiego dnia, Marta Górska, Koordynatorka Ligi Odpowiedzialnego Biznesu wprowadziła Ambasadorów w zagadnienia związane z programem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Kolejnym punktem warsztatów był udział w grze symulacyjnej „Trampki z Chin”, poprowadzony przez Martę Roskowińską oraz Monikę Szewczyk z Fashion Revolution Poland. Gra miała na celu poruszyć kwestię wyzysku pracowników w fabrykach produkujących odzież i obuwie. Podczas gry mieliśmy okazję wczuć się w rolę pracowników fabryki, którzy musieli wyprodukować sportowe obuwie po bardzo zaniżonych cenach rynkowych, myśląc jednocześnie o zarobieniu wystarczającej ilości pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Po symulacji przeprowadziliśmy dyskusję w jaki sposób my, jako konsumenci możemy wpłynąć na poprawienie warunków panujących w firmach odzieżowych. Ostatnim punktem szkoleń był warsztat przeprowadzony przez Karola Krzyczkowskiego z Forum Odpowiedzialnego Biznesu o wolontariacie pracowniczym. Ambasadorzy dowiedzieli się o możliwościach zaangażowania pracowników w różne formy wolontariatu oraz stereotypach i prawidłowej definicji wolontariatu.

Podsumowując, był to bardzo owocny i inspirujący czas dla nowych Ambasadorów LOB. Podczas dwudniowego szkolenia mieliśmy okazję dzielić się z innymi naszymi doświadczeniami. Poznaliśmy nowych ludzi, którzy w ten sam sposób chcą w odpowiedzialny sposób kształtować biznes. Mogliśmy poznać nowe techniki i narzędzia jak wpłynąć na naszą lokalną społeczność. Po pierwszym zjeździe wspólnie stwierdziliśmy, że naszym spoiwem jest różnorodność, przedsiębiorczość i zaangażowanie.

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *